اگر قصد دارید دامنه‌ای به جز دامنه اصلی در سرویس میزبانی‌وب خود تنظیم کنید تا سایت شما با 2 دامنه یا بیشتر، در دسترس باشد، می‌توانید از قابلیت پارک دامنه استفاده نمایید. در این آموزش پارک دامنه در سی‌پنل cPanel را فرا خواهید گرفت.

جهت انجام این کار ابتدا وارد سی‌پنل شوید. سپس از بخش DOMAINS میبایست بر روی آیکون پارک دامنه Aliases کلیک کنید. توجه داشته باشید که در نسخه‌های جدید و قالب پیشفرض سی‌پنل نام این گزینه Aliases است. ممکن است نسخه سی‌پنل سرویش شما متفاوت بوده و آن را با نام Parked Domains مشاهده کنید. در رایکت نسخه جدید سی‌پنل نصب بوده و تصاویر آموزش نیز مطابق همین نسخه تهیه شده است. در هر صورت گزینه مربوطه به پارک دامنه را انتخاب کنید تا وارد آن صفحه شوید.

 

پارک کردن دامنه

تصویر(1)

 

به عنوان مثال فرض کنید می‌خواهید دامنه rayket.com را بر روی هاست پارک کنید. برای انجام این کار میبایست از قسمت Create a New Alias و بخش مربوط Domain اقدام نموده و نام دامنه مورد نظر را آنجا درج کنید. در نهایت پس از درج نام کامل دامنه گزینه Add Domain را کلیک کنید.

پارک کردن دامنه

تصویر(2)

 

و در صورت عدم وجود مشکل مطابق تصویر زیر پیغام سبز رنگ You successfully created the alias, “rayket.com” نمایش داده خواهد شد.

 

پارک کردن دامنه

تصویر(3)

 

مشاهده این پیغام به این معناست که پارک دامنه در سی‌پنل به درستی انجام شده است. در این حالت چنانچه نام دامنه را درمرورگر تایپ و اجرا کنید مشاهده خواهید کرد که همان سایت اصلی تحت دامنه جدید نمایش داده خواهد شد.