برای جلوگیری از استفاده غیرمجاز پهنای باند ابزاری با عنوان Hotlinks Protection در سی‌پنل وجود دارد. می‌توانید از این ابزار به منظور جلوگیری از سرقت پهنای باند سایت خود توسط سایت‌های دیگر استفاده نمایید. یعنی این امکان را پیدا خواهید کرد تا از لینک شدن فایل‌های سایت خودتان، توسط دیگر سایت‌ها و از دست دادن پهنای باند جلوگیری کنید.

 

به منظور فعالسازی قابلیت Hotlinks Protection باید مراحل زیر را به ترتیب پیش بروید:

 

 • 1. در ابتدا باید وارد بخش مدیریت سرویس سی‌پنل خود شوید.
 • 2. سپس از طریق منو Security روی گزینه Hotlink Protection کلیک کنید.

 

جلوگیری از استفاده پهنای باند سایت توسط سایت های دیگر در سی پنلی

تصویر (1)

 

 • 3. در این مرحله وارد صفحه Hotlink Protection خواهیم شد.
 • 4. در ادامه جهت فعال سازی قابلیت محافظت لینک‌های سایت خود و جلوگیری از استفاده غیرمجاز پهنای باند، روی دکمه Enable کلیک کنید. با این کار قابلیت Hotlinks Protection به راحتی برای وب سایت شما فعال می شود.

 

جلوگیری از استفاده پهنای باند سایت توسط سایت های دیگر در سی پنلی

تصویر (2)

 

 • 5. هنگام فعالسازی این قابلیت در نظر داشته باشید که باید هات لینک را برای تمامی دامنه‌های خود فعال نمایید. به عنوان مثال ساب دامین های وب سایت خود و URL هایی که از آنها برای دسترسی به حساب سی‌پنل استفاده می‌کنید را در پیکربندی وارد نمایید.

 

 • 6. لینکی که از آن برای دسترسی به حساب سی‌پنل خود استفاده می‌کنید را حتما در لیست URL های مجازبه دسترسی قرار دهید. اگر لینک عنوان شده وارد نشده باشد ممکن است نتوانید در بخش HTML Editor در رابط File Manager تصاویر تعبیه شده را مشاهده کنید.

 

نحوه پیکربندی Hotlinks Protection در سی پنل

 

بعد از فعالسازی Hotlinks جهت جلوگیری از استفاده غیرمجاز پهنای باند میبایست تنظیماتی را انجام دهید. پیکربندی این بخش شامل موارد زیر می شود:

 

جلوگیری از استفاده پهنای باند سایت توسط سایت های دیگر در سی پنلی

تصویر (3)

 

 • 1. در قسمت URL to allow access آدرس وب سایت هایی که می خواهید اجازه دسترسی به فایل‌های شما داشته باشند را وارد کنید.
 • 2. در بخش Block direct access for the following extensions فرمت فایل‌هایی که می خواهید وب‌سایت‌های دیگر به آن‌ها دسترسی مستقیم نداشته باشند را تعریف کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید دسترسی به تمامی تصاویر با فرمت jpg. را محدود کنید باید در این کادر نام این فرمت را وارد نمایید.
 • 3. اگر می خواهید وب‌سایت‌های دیگر دسترسی مستقیم به فایل‌های سایت شما را داشته باشند، تیک گزینه Allow direct requests را به حالت انتخاب دربیاورید.
 • 4. در قسمت Redirect the request to the following URL می‌توانید برای درخواست‌های غیرمجاز یه مقصد تعیین نموده تا به آن ریدایرکت شوند.
 • 5. بر روی گزینه Submit کلیک کنید.

 

هنگامی که روی دکمه «Disable» کلیک می کنید، سیستم تمامی ورودی های قرار گرفته در لیست URL ها را حذف می کند. بنابراین توصیه ‌می‌شود که قبل از غیرفعال کردن قابلیت هات لینک، لیست را در جایی مطمئن ذخیره نمایید.

 

مصرف پهنای وب سایت توسط وب‌سایت‌های دیگر اتفاقی است که می‌تواند هزینه‌های زیادی را به شما وارد کند. به همین منظور لازم است که با استفاده از امکانات موجود از سرقت پهنای باند وب سایت خود جلوگیری کنید.