یکی از قابلیت‌های امنیتی مهم رمزگذاری مسیرها در سی‌پنل به نام Directory Privacy یا Password Protect است. با این قابلیت میتوان بر روی مسیرهای مختلف سایت، مثل مسیر ورود به پنل مدیریت سایت که حساس است، نام کاربری و رمز عبور قرار داد. در این صورت وقتی شخصی آن آدرس را در مرورگر اجرا کند، ابتدا صفحه لاگین نمایش داده شده که باید نام کاربری و رمز عبور ورود مربوطه وارد شود. درواقع یک مرحله لاگین مازاد بر مشخصات لاگین اصلی بوده که امنیت سایت را بیشتر خواهد کرد.

 

جهت رمزگذاری بر روی میسرهای مختلف می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

 

1- وارد سی‌پنل شوید و سپس روی گزینه Directory Privacy کلیک کنید.

 

رمز گذاری پوشه ها در هاست سی پنل

تصویر (1)

 

2- سپس مطابق با تصویر زیر در روبروی پوشه موردنظر بر روی گزینه “Edit” کلیک نمایید. توجه نمایید در این مثال از رمزگذاری مسیرها در سی‌پنل، جهت نمونه crm.rayket.com انتخاب شده است. شما میبایست پوشه و مسیر مدنظر خود را انتخاب کنید.

 

رمز گذاری پوشه ها در هاست سی پنل

تصویر (2)

 

3- در صفحه بعد گزینه “Password protect this directory” را فعال کرده و سپس بر روی “Save” کلیک نمایید. از کادر مشخص شده نیز می‌توانید نام دلخواهی برای این رمزگذاری انتخاب کنید.

 

رمز گذاری پوشه ها در هاست سی پنل

تصویر (3)

 

4- در مرحله بعد جهت بازگشت به تنظیم پسورد بر روی پوشه موردنظر بر روی گزینه “Go Back” کلیک نمایید.

رمز گذاری پوشه ها در هاست سی پنل

تصویر (4)

 

5- در نهایت مطابق با تصویر زیر در قسمت “Create User” نام کاربری، گذرواژه و تکرار آن را وارد نمایید. (شماره 1) و جهت اعمال تغییر بر روی “Save” (شماره 2) کلیک نمایید.

 

رمز گذاری پوشه ها در هاست سی پنل

تصویر (5)

 

به این ترتیب رمزگذاری مسیرها در سی‌پنل انجام خواهد شد. شما می‌توانید مسیرهای مختلف را انتخاب کنید اما معمولا مسیرهایی همچون مسیر ورود به پنل مدیریت سایت و یا بخش‌های حساس دیگر انتخاب می‌شوند.

 

نکته: رمزگذاری مسیرها در سی‌پنل با ایجاد دستورات در فایل‌هایی همچون htaccess و htpasswd انجام می‌شود. بنابراین اگر در چنین فایل‌هایی دستوراتی مشاهده کردید از حذف و تغییر آن خودداری کنید، زیرا منجر به غیرفعال شدن رمزگذاری خواهد شد.