سرویس های cPanel رایکت مجهز به افزونه قدرتمند JetBackup بوده و امکان بازگردانی بکاپ کامل توسط JetBackup فراهم است. در واقع امکان مدیریت بکاپ‌ها در اختیار شما قرار گرفته است و بدون نیاز به تماس با بخش پشتیبانی، قادر خواهید بود کلیه اطلاعات و یا بخشی از اطلاعات سایت خود را به تاریخ دلخواه بازگردانی نمایید.

 

برای بازگردانی کامل سرویس (full backup) توسط JetBackup می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید :

 

۱- ابتدا وارد فضای سرویس سی‌پنل خود شوید.

۲- در سرویس بخشی به نام JetBackup قابل مشاهده است. این قسمت امکان ایجاد بکاپ جدید و یا بازگردانی بکاپ‌های سیستم که از قبل تهیه شده را فراهم می‌کند.

 

بازگردانی بکاپ کل اکانت (FullBackup) در cPanel توسط JetBackup

تصویر (1)

 

۳- به منظور بازگردانی کل اطلاعات اکانت (شامل دیتابیس، فایلها، تنظیمات هاست و ایمیل ها و …) از گزینه Full Account Backups استفاده نمایید.

 

۴- در این بخش لیست بکاپ‌های موجود به همراه تاریخ نمایش داده می‌شود. می‌توانید با استفاده از گزینه GENERATE DOWNLOAD در مقابل هر بکاپ، اقدام به دانلود آن بکاپ و ذخیره بر روی سیستم خود نمایید. به منظور بازگردانی بکاپ نیز از گزینه RESTORE استفاده کنید.

 

بازگردانی بکاپ کل اکانت (FullBackup) در cPanel توسط JetBackup

تصویر (2)

 

نکته: با بازگردانی بکاپ ( کلیک بر روی گزینه RESTORE) کلیه اطلاعات فعلی شما حذف خواهد شد و محتویات بکاپ انتخاب شده جایگزین آن می‌شود.

 

نکته: با کلیک بر روی گزینه GENERATE‌ DOWNLOAD یک نسخه از فایل بکاپ بر روی سرویس شما ذخیره می‌گردد و فضای دیسک سرویس مصرف خواهد شد. بعد از دانلود فایل مدنظر، می‌توانید با کلیک روی گزینه Remove Download از همین قسمت، فایل ایجاد شده را حذف نمایید تا فضای دیسک آزاد شود.

 

نکته: در روند بازگردانی بکاپ کامل توسط JetBackup، این عملیات در صف قرار می‌گیرد. در صورتی که به بخش Queue وارد شوید قادر به مشاهده ریستور بکاپ خود هستید. پس از پایان عملیات ریستور، این آیتم از قسمت Queue ناپدید خواهد شد. مدت زمانی که عملیات بازگردانی طول می‌کشد به حجم فایل بکاپ بستگی دارد. لذا در زمان بازگردانی منتظر باشید تا به طور کامل بکاپ شما بازگردانی شده و از صف حذف شود.