سرویس های cPanel رایکت مجهز به افزونه قدرتمند JetBackup بوده و امکان بازگردانی بکاپ دیتابیس توسط JetBackup فراهم است. در واقع امکان مدیریت بکاپ‌ها در اختیار شما قرار گرفته است و بدون نیاز به تماس با بخش پشتیبانی، قادر خواهید بود کلیه اطلاعات و یا بخشی از اطلاعات سایت خود را به تاریخ دلخواه بازگردانی نمایید.

 

برای بازگردانی بکاپ دیتابیس توسط JetBackup می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید :

 

۱- ابتدا وارد فضای سرویس سی‌پنل خود شوید.

۲- در سرویس بخشی به نام JetBackup قابل مشاهده است. این قسمت امکان ایجاد بکاپ جدید و یا بازگردانی بکاپ‌های سیستم که از قبل تهیه شده را فراهم می‌کند.

 

بازگردانی بکاپ کل اکانت (FullBackup) در cPanel توسط JetBackup

تصویر (1)

 

۳- برای عملیات بر روی دیتابیس بر روی گزینه Database Backups کلیک کنید.

 

۴- لیست بکاپ های موجود از دیتابیس‌ها به تفکیک نمایش داده می‌شود. می‌توانید با کلیک بر روی گزینه GENERATE DOWNLOAD  اقدام به دانلود آن نموده و یا با استفاده از گزینه RESTORE آن را بازگردانی کنید.

 

بازگردانی بکاپ دیتابیس در cPanel توسط JetBackup

تصویر (2)

 

نکته : در این فرایند کلیه اطلاعات فعلی دیتابیس شما حذف خواهد شد و محتویات دیتابیس انتخاب شده جایگزین آن می‌شود.

 

نکته : مدت زمان تکمیل بازگردانی بکاپ دیتابیس توسط JetBackup وابسته به حجم داده‌ها و فایل بکاپ است. بنابراین در زمان بازگردانی بکاپ منتظر باشید تا به طور کامل بازگردانی انجام شده و از صف حذف شود. اگر دیتابیس شما حجم زیادی دارد طبیعتا میبایست زمان بیشتری را منتظر بمانید.

 

نکته : با کلیک بر روی گزینه GENERATE‌ DOWNLOAD یک نسخه از فایل بکاپ بر روی سرویس شما ذخیره می‌گردد و فضای دیسک سرویس مصرف خواهد شد. بعد از دانلود فایل مدنظر، می‌توانید با کلیک روی گزینه Remove Download از همین قسمت، فایل ایجاد شده را حذف نمایید تا فضای دیسک آزاد شود.

 

در صورتی که مایلید از اطلاعات فعلی اکانت هاست خود بکاپ بگیرید مطابق با راهنمای آموزش بکاپ گیری و دانلود از طریق سیپنل اقدام کنید.