احتمالا باید بدانید که امن ترین و متداول ترین پروتکل جهت ورود به سی پنل https است. بنابراین می‌توانید آدرس ورود به سی پنل خود را تحت این پروتکل قرار دهید.

از طریق روش‌های زیر می‌توانید وارد cpanel شوید:

  • راه اول از طریق نام دامنه به همراه دونقطه 2083 در نتها
  • راه دوم از طریق هاست نیم شرکت هاستینگ به همراه دونقطه 2083 در انتها
  • راه سوم از طریق آدرس IP هاست به همراه دونقطه 2083 در انتها
  • راه چهارم از طریق لاگین خودکار ناحیه کاربری

نحوه ورود به سی پنل و مشخصات مربوطه را شرکت هاستینگ بعد از خرید سرویس برای شما ارسال کرده است. اما توجه کنید برای این که بتوانید از طریق دامنه وارد سی پنل شوید، حتما باید دامنه فعال و تایید و همچنین dns های سرویس خریداری شده بر روی دامنه تنظیم شده باشد. تا بتوانید از طریق آدرس دامنه به علاوه دو نقطه 2083 وارد هاست شوید. بنابراین اگه هنوز از فعال شدن دامنه سایت و تنظیمات dns های هاست بر روی دامنه اطلاع ندارید حتما از طریق ارسال تیکت پشتیبانی این مورد را پیگیری نمایید. اگر پس از بررسی متوجه شدید که دامنه شما هنوز فعال نشده است،  می‌توانید تا اتصال دامنه و هاست، موقتا از طریق آدرس آی پی یا Hostname  وارد سی پنل شوید.

 

آموزش ورود به هاست

فرض کنید تصمیم داریم وارد سی پنل دامنه rayket.com شویم. آدرس دامنه را داخل مرورگر با پروتکل https وارد می کنیم و در انتهای آدرس نیز دو نقطه 2083 قرار میدهیم و دکمه اینتر را می‌زنیم تا صفحه ورود به سی پنل رو مشاهده کنیم (https://rayket.com:2083). در صفحه لاگین داخل فیلد username نام کاربری سرویس را قرار میدهیم و رمزعبور را هم در فیلد password قرار داده و بر روی دکمه log in کلیک می‌کنیم.

 

همچنین می‌توانید با مراجعه به ناحیه کاربری خود در رایکت، از منوی مشخصات سرویس، گزینه ورود به سی پنل را انتخاب نموده تا به صورت خودکار (بدون نیاز به درج نام کاربری و پسورد) وارد فضای سی پنل مربوطه شوید.